Legislativa » Legislativa » Slevy mobilních operátorů pro OZP

Zájemci o paušál či jinou službu musí splnit alespoň jednu z podmínek:

     - být držitelem průkazu ZTP z důvodu úplné nebo praktické hluchoty,
     - být držitelem průkazu ZTP/P
     - být osobou, která je závislá ve II., III. nebo IV. stupni na pomoci jiné osoby,
     - být osobou, která pečuje o nezletilou osobu, ve II., III. nebo IV. stupni závislosti,
     - být osobou, která vychovává anebo pečuje o nezletilou osobu s průkazem ZTP          nebo ZTP/P, která jí byla svěřena do náhradní rodinné péče.

 

Společnost O2

umožňuje využít státní příspěvek ve výši 200 Kč na vámi vybraný tarif, jehož cena ale nesmí být před uplatněním slevy nižší než 249 Kč. Příspěvek můžete ještě využít na pevnou linku anebo na balíček O2 Spolu. Sleva ale musí být vždy vedena na jednu osobu a nelze ji použít na předplacenou kartu. Na 210 Kč od státu mají nárok rehabilitované osoby.

O2 je navíc povinna nabídnout zdravotně postiženým osobám zvláštní ceny anebo nájem speciálně vybavených telefonních přístrojů. Nutné ale bude uzavřít smluvní závazek.

Pro uplatnění slevy budete muset vyplnit žádost, kterou najdete ke stažení na webu O2. Tu bude třeba doručit na prodejnu. Jednáním můžete pověřit i někoho jiného, ten od vás ale musí mít podepsanou plnou moc. Dále bude třeba doložit průkaz ZTP nebo ZTP/P. Závislé osoby potřebují úředně ověřenou kopii rozhodnutí o přiznání příspěvku na péči. Pečující osoby navíc ještě musí doložit rodný list nebo rozhodnutí soudu o svěření dítěte do péče.
 

Společnosti Vodafone

zdravotně postižené osoby mají na výběr ze dvou tarifů:

Start 500 minut

Obsahuje neomezené SMS a 500 volných minut, po vyčerpání budete volat za 3,49 Kč za minutu. Dále dostanete 500 MB dat a dalších 500 MB můžete mít jako dárek, pokud budete aktivně používat aplikaci Můj Vodafone. Další data si můžete kdykoliv přikoupit o objemu 1 GB za 99 Kč. Internet lze sdílet prostřednictvím SIM karty za 99 Kč a roaming v EU budete mít zdarma. Tarif pak vyjde na 339,30 Kčměsíčně.

Red Naplno 10 GB

Zde je neomezené volání a SMS do všech sítí, 10 GB a další 2 GB dat navíc získáte při pravidelném používání aplikace Můj Vodafone. Pokud byste potřebovali další data, lze si přikoupit 2 GB za 149 Kč. I v tomto případě je možnost sdílení internetu v dalších zařízeních. Kromě roamingu zdarma paušál ještě obsahuje 1000 volných minut do vybraných zahraničních zemí. Tarif měsíčně vyjde na 538,50 Kč.

U obou je nutné uzavřít smlouvu na 24 měsíců. Vodafone dále ještě nabízí pouze datový tarif Naplno s 60 GB za 249,45 Kč anebo Wi-Fi modem za 397 Kč měsíčně.

Stejně jako u O2 musíte podat žádost. Kromě průkazů ZTP A ZTP/P se můžete prokázat ještě platným průkazem mimořádných výhod, které vydává obecný úřad s rozšířenou působností.

 

T-mobile

Tarif S námi pro ZTP

Osoby se zdravotním postižením mohou u T-Mobile využít nabídku tarifu S námi pro ZTP, který obsahuje neomezené volání do vlastní sítě, do ostatních za 3,50 Kč za minutu. SMS budete mít pro změnu na všechna čísla zdarma. Paušál s 50 MB dat vás vyjde na 279 Kč měsíčně. Uzavřít smluvní závazek na 24 měsíců je zde nutností.

Kromě již zmíněných dokladů a průkazů totožnosti budete v případě ZTP potřebovat ještě potvrzení lékaře o praktické nebo úplné hluchotě anebo rozhodnutí obecního úřadu o přiznání mimořádných výhod.

  


 


Seznam odkazů na nejdůležitější zákony a vyhlášky týkající se osob se zdravotním postižením.

www.handicap-zatec.cz/dokumenty-seznam


Webové stránky zdarma