VOKS

VOKS (výměnný obrázkový komunikační systém),
metoda pro rozvoj funkčních komunikačních dovedností, využívaný zejména u dětí se speciálními vzdělávacími potřebami ( PAS, DS, DMO...), které mají výrazné problémy ve verbální komunikaci. Cílem tohoto systému je rychlé nabytí funkčních komunikačních dovedností. Velice často dochází k celkovému zklidnění agresivity k okolí i k sobě samému. 

Pokud máte zájem, rádi Vám a Vašemu dítěti pomůže v navázání alternativní komunikace. I Vaše děti potřebují komunikovat a uspokojovat svá přání a potřeby.

S tímto systémem se dá začít v každém věku, avšak i zde platí ....čím dříve tím lépe. Začít se dá již kolem druhého roku dítětě. Dejte Vašemu děťátku šanci vyjádřit své pocity a zažít úspěch. Systém není náhražkou logopedické či jiné péče, je to jedna z alternativ, jak umožnit dětem dříve komunikovat a rozvíjet se.

Neváhejte a kontaktujte nás, rádi Vám poskytneme potřebné informace a začneme s dtˇátkem pracovat. 

Poplatek dle dohody četnosti výuky.


Program Instrumentálního obohacení Reuvena Feuersteina

Nabízíme Vám individuální program, který pomáhá dětem i dospělým rozvíjet jejich paměť, orientaci, myšlení, učí je vyhledat chyby a pracovat s nimi. Program je určen především jedincům se speciálními potřebami (Downův syndrom, poruchy učení a chování, Aspergerův syndrom...), ale i jedincům po poranění mozku.

Program Instrumentálního obohacení I.

  •     Uspořádání bodů
  •     Porovnávání
  •     Orientace v prostoru I
  •     Analytické vnímání

Cena 1 výukové lekce (45 min) - 200 Kč                                                 Více info: 


Yes, we can !

Nabízíme Vám program k podpoře matematických dovedností a k výuce počtů u dětí a dospěláků nejen s Downovým syndromem.

Cena 1 výukové lekce (45 min.) - 150 Kč                                              Více info: 


 

Naše děti s DS

My, co máme doma čertíka nebo čertici s Downovým syndromem, víme, kolik času a úsilí musíme věnovat jejich výchově a vzdělávání. Příprava pomůcek a materiálů pro tuto těžkou práci nám často zabere mnoho času, proto bychom se s Vámi o naše zkušenosti rádi podělili a pomohli Vám na této nelehké cestě, která Vám zajisté bude přinášet také mnoho krásných zážitků a uspokojení. Děti s DS jsou vzdělavatelné a sami budete překvapeni, kolik toho dokáží, pokud se jim budete denně věnovat a pomáhat jim. Již 3-leté děti s DS dokáží rozeznávat písmenka, globálně číst a mnoho dalších věcí. Nevíte jak začít? Rádi Vám poradíme, vyslechneme Vás i pomůžeme. Naše zkušenosti jsou bohaté a chuť pomoci opravdu veliká. Nebojte se a domluvte si s námi schůzku.

Budeme se těšit na Vás i Vaše děti.


 

Jak na autismus

Nevíte si rady s autismem?            

Potřebujete více informací či poradit jak na to?

Domluvte si s námi schůzku a my Vám rádi poradíme, jak s Vaším děťátkem pracovat, jak pracovat s piktogramy, jak vzájemně komunikovat nebo jak vyrobit pracovní listy. Nečekejte a neztrácejte drahocenný čas. Již ve věku 3 let může Vaše dítě pracovat dle piktogramů a komunikovat s Vámi. Podporujte vývoj svých dětí, dříve či později uvidíte, co všechno Vaše děti zvládnou. Čím více se Vaše děti naučí, tím více budou spokojenější a klidnější.

Rádi Vám pomůžeme a ukážeme, jak na to.


Webové stránky zdarma